Kullanım Sözleşmesi

Kullanım Sözleşmesi

Aşağıda bulunan “hizmetten yararlanma koşulları” hizmetten yararlanmaya başlanılmadan önce dikkatlice okunmalıdır. ONL English platformundan yararlanmak için satın alma işlemi gerçekleştirilmesi bu koşulların dikkatlice okunduğu ve aynen kabul edildiği ve bunlara aykırı davranışların sadece kullanıcı için hukuki ve cezai sorumluluklar gerektireceğini anladıklarını kabul anlamına gelir. Eğer herhangi bir kullanıcı bu koşulları kabul etmiyorsa, siteye giriş ve hizmetten yararlanma hakkı bulunmamaktadır.

ONL English sitesi ticari ve gayri ticari içerik bulunduran bir web sitesidir. Hizmetten yararlanabilmek için bir içerik satın alınması ve belirtilen şekilde katılım gerçekleştirilmesi gerekmektedir. ONL English her türlü fikri ve sinai haklara saygılıdır. Aynı saygıyı kullanıcılarından da bekler. Hiçbir kullanıcı fikri hakları her ne şekilde olursa olsun ihlal etmek anlamını taşıyacak biçimde ONL English sisteminden yararlanamaz. Yine,  ONL English’in isim hakkı, içeriği, tüm doküman, program ve scriptlere ait hakları saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz.

Kullanıcı, aşağıda sınırlı olmamak üzere sayılan ve sayılmayıp bu nitelikte olan, kullanıcının ONL English ile ilgili tüm hizmet içeriklerinden tamamı ile kendisi sorumlu olup yukarıda belirtildiği gibi durumların ortaya çıkması halinde kullanıcının yararlanma hakkı münhasıran ONL English tarafından durdurulabilir.

Hizmet Şekli ve Koşulları

 • ONL English detayları ders içeriğinde belirtildiği üzere kullanıcılarına canlı sınıfla eğitimleri sunmaktadır.
 • Her canlı sınıf dinleme, yazma, okuma , konuşma , sınava yönelik veya ayrıca ders detayında belirtildiği şekilde ifa edilmek üzere hazırlanmıştır.
 • ONL English her canlı sınıf eğitimi için gerekli seviyeyi önceden ders detaylarında belirtmiştir. Kullanıcının uygun seviyede olmaması halinde ONL English hiç bir sorumluluk kabul etmez.
 • Her canlı derse katılım 15 kişi ile sınırlandırılmıştır. Derse katılan öğrenci sayısı 1 ile 15 kişi arasında olduğu sürece belirtilen zamanda canlı sınıf eğitimi gerçekleştirilecektir.
 • ONL English canlı sınıf eğitimine katılan kişi sayısı 4’ün altında olduğu durumlarda ders süresini yarıya kadar azaltma hakkını saklı tutar.
 • ONL English internet sitesine kayıt olmak ücretsizdir. Kayıt olmak kullanıcı açısından herhangi bir yükümlülük doğurmaz.
 •  Canlı sınıf eğitimleri 1 saat(60 dakika) sürecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Derse katılacak eğitmenlere ONL English karar verecektir ve her an değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar
 •  Canlı sınıf eğitimini verecek eğitmen yerli veya yabancı olabilecektir. Buna ONL English yönetimi tarafından karar verilecektir. Aksi belirtilmediği sürece ONL English bu konuyla ilgili bir vaatte bulunmadığını beyan eder.
 • Canlı sınıf eğitimine katılan her kullanıcının bilgileri ONL English tarafından saklı tutulacaktır ve kendi rızası olmadığı sürece kimseyle paylaşılmayacaktır.
 • Eğitmen ders içerisinde kendisine veya sınıfta bulunan herhangi başka kullanıcıya saygısızlık, hakaret veya tehditte bulunan her kullanıcıyı dersten çıkarma hakkına sahiptir. Bu durumda bu kullanıcıya herhangi bir ücret iadesi yapılmayacak, siteye erişim hakkı da ONL English tarafından sınırlandırabilecektir.
 • Canlı sınıf eğitimleri belli bir müfredata bağlı değildir, tamamen belirtiliği İngilizce beceriyi geliştirmeye yönelik hazırlanmış pratik amaçlı eğitimlerdir.
 • Kişilerin satın aldığı içeriğe/eğitime detaylarında belirtildiği gün ve saatte katılma yükümlülüğü vardır.
 • Satın aldığı içeriğe/eğitime belirtildiği saatte katılmayan kullanıcı katılma hakkını kaybetmiş sayılır.
 • Satın alınan içerik/eğitim devredilemez veya iptal edilemez.
 • Kullanıcı satın aldığı içeriğe/eğitime katılamayacaksa bunu ONL English’e en az 24  saat önce bildirmekle yükümlüdür. Bu durumda ONL English bu satın almanın iptalini/iadesini yapmayacaktır. Ancak kullanıcıya başka bir içeriğe/eğitime katılma hakkı tanınacaktır. Bu hakkı kullanıcı ONL English’e ulaşarak istediği içeriği/eğitimi belirterek kullanabilir.
 • Canlı sınıf eğitimleri aksi belirtilmediği sürece sabah 10- Akşam 10 saatleri arasında gerçekleştirelecektir.
 • ONL English eğitim programında ve kullanım sözleşmesinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.